Кому – епідемія, а кому – золотий струмок, прибутковіший наркоторгівлі. Як нас обдирають і куди дивиться влада?

Кому – епідемія, а кому – золотий струмок, прибутковіший наркоторгівлі. Як нас обдирають і куди дивиться влада?

Керівник «Укрспирту» відзвітував, що його держпідприємство за три тижні виробило 3,3 млн літрів сировини (90-відсотковий спирт) для антисептиків – величезна кількість. Тобто, по суті, вітчизняна державна корпорація вирішила проблеми з антисептиками – сировину вона дає. «Будь ласка, беріть», – говорить вона підприємцям.

У цих антисептиках, які нам продають у магазинах, міститься 60–70 % спирту. Держпідприємство продає 1 літр 90-відсоткового спирту по 42,50 грн.

А тепер – математика.

У баночці антисептика – 50 мл. Тому, навіть якщо уявити, що в ній – 90-відсотковий розчин спирту, то з літра сировини, яку продає «Укрспирт», можна зробити мінімум 20 таких баночок.

А скільки коштує дезінфектор? Середня ціна – 40 грн за 50 мл, тоді як 1 л сировини купується за ці ж 40 грн (а з нього роблять не менше 25 баночок по 50 мл). Навар – 20-кратний.

«Наркотики не дають стільки, скільки в Україні приносять пандемія і торгівля в цей час потрібними людям товарами», – коментує ситуацію Глава «Союзу Лівих Сил» Максим Гольдарб.

За його словами, держава зобов’язана брати ситуацію під свій контроль. «У мене питання до Президента. Ми не вимагаємо від вас побудувати ще одну атомну станцію, але ви можете хоча б контролювати, аби за нормальною ціною продавалося для людей те, що має продаватися? У вас же величезна армія контролерів, яких ви призначаєте на ці посади, хтось навіть вже успішно ними торгує, то чому не можна вибудувати розумне та справедливе ціноутворення на необхідний усім товар? Чому не можна цей антисептик продати не по 40 грн, а по 10 грн?», – вказує політик.

За його словами, держави тут немає, вона відсутня і виникає тільки тоді, коли говорить: «вийдете на вулицю – штраф», «без маски – штраф», «відкриєте маленький магазинчик – штраф», «спробуйте продати свої вироблені вами продукти – штраф»,«але, будь ласка, у ломбарди можна – туди без проблем».

Джерело: Facebook т. в. о. директора ДП «Укрспирт» Сергія Блескуна

Прес-служба СЛС