Програма Партії

ПРОГРАМА ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СОЮЗ ЛІВИХ СИЛ»

«КРАЇНА СОЦІАЛЬНОГО МАКСИМУМУ

§ 1. ЦІЛЬ

Встановлений на сьогодні в Україні антисоціальний олігархічний капіталізм – це реакційна, відстала модель суспільного розвитку, при якій право перетворено в беззаконня, свобода – в безправ’я, демократія – у фарс. Держава припинила виконувати свої обов’язки та завдання перед громадянами: вона нічого не захищає, не оберігає, а, навпаки, руйнує та виганяє. Життя людини в ній знецінене, ігнорування її прав і свобод зведено в ранжир законів. У результаті мільйони наших співгромадян виявилися зайвими та непотрібними в своїй країні.

Мета політичної партії «Союз Лівих Сил» – кардинально виправити такий стан речей, перетворивши Україну в соціальну державу, яка працюватиме для людей і на людей, КРАЇНУ СОЦІАЛЬНОГО МАКСИМУМУ, де буде максимум здоров’я, максимум довголіття, багатств, максимум доходів і добробуту в сім’ях, максимум закону, максимум покарання для негідників, максимум справедливості для її громадян, і в центрі всього – людина та її потреби.

СОЦІАЛЬНИЙ МАКСИМУМ стане адекватним мірилом життя в Україні; держава виконуватиме свою функцію захисного щита для людини та суспільства.

Усі неприродні, нав’язані Україні та українцям неоліберальні, лібертаріанські, нацистські та квазінацистські орієнтири, які призводять до скорочення тривалості життя, незахищеної та невдячної праці, недостатньої для життя оплати, безробіття, руйнування, війни і ненависті, – зникнуть із життя країни.

§ 2. ШЛЯХИ ПОБУДОВИ ДЕРЖАВИ СОЦІАЛЬНОГО МАКСИМУМУ

1. «Україна – антиолігархічна країна»: знищення олігархату як класу.

Прогресивна шкала податків – «для супербагатіїв – суперподатки». Повна заборона на участь у політичному житті представникам олігархату. Націоналізація бюджетоутворювальних галузей, повернення їх державі. Створення Національного фонду природних багатств України: акумулювання в ньому всіх доходів від використання національних ресурсів, нарахування і виплата частин цих доходів кожному громадянинові України.

2. «Україна не продається»: заборона на відчуження української землі та її національних багатств, надр, лісів, водних ресурсів і т. п. Ліквідація і заборона звалищ радіоактивних відходів третіх країн. Екологічний аудит і відновлення природи.

3. «Відновлення суб’єктності України»: позаблоковість, недопущення зовнішнього управління країною; заборона іноземних агентів впливу; заборона іноземним громадянам обіймати державні керівні посади. Припинення роботи з МВФ і кредиторами на руйнівних антиукраїнських умовах, ретельний аудит надутих державних боргів. Пріоритет Конституції України та її законів над міжнародними угодами.

4. «Україні – мир»: розблокування Донбасу, безальтернативне виконання Мінських домовленостей, примирення шляхом проведення загальнодержавного діалогу, невідворотне покарання державних та військових злочинців.

5. «Спочатку гідні доходи, потім – податки й тарифи»: до досягнення європейських зарплат і пенсій – жодних європейських тарифів і цін. Максимальний рівень доходу громадянина для забезпечення всіх життєвих потреб, відновлення і розвитку особистості.

Списання заборгованості за житлово-комунальні послуги за останні 5 років, компенсація незаконно стягнутих платежів. Мінімальні, позбавлені всіх видів оподаткування ціни й тарифи на послуги ЖКГ, соціальні продовольчі товари, послуги громадського транспорту, медикаменти та лікарські засоби. Максимальна межа витрат на комунальні послуги – 10 % від доходу сім’ї.

Заборона на виселення / конфіскацію житла боржників за комунальні послуги, малозабезпечених, пенсіонерів, сімей із дітьми.

Законодавчо гарантована мінімальна пенсія – 60 % від реальної середньої зарплати по країні.

6. «Україна – безпечна країна»: порядок і спокій на вулицях; смертна кара за особливо тяжкі злочини – вбивство людини, торгівлю наркотиками, розтління дітей; жорстке придушення будь-яких бандитських або парамілітарних незаконних формувань і злочинності; повна заборона незаконних збройних організацій.

Повне скасування судових мит і зборів для громадян України.

7.  «Україна – добрий сусід»: поновлення добросусідських політичних й економічних відносин із Росією та іншими традиційними сусідами, партнерами, їх об’єднаннями.

8. «Україна – добра ненька для людей і народів»: рівноправність людей незалежно від мови, віросповідання, місця народження чи проживання. Дві державні мови. Заборона на будь-яке втручання держави й політиків у питання релігії.

9. «Україна – парламентська республіка»: скасування інституту президентства – всі президенти дискредитували цю посаду, перетворивши її в центр розбрату, а не об’єднання; проблем, а не їх вирішення; користолюбства, а не безкорисливості.

10. «Україна – здорова і розумна країна»: повністю гарантовані державою медичний захист і допомога; безкоштовні та обов’язкові середня і середньо-спеціальна освіта. Безкоштовна перша вища освіта.

25 % ВВП – на медицину, освіту і культуру.

11. «Кисень для вітчизняного бізнесу»: низькі податки для малого та середнього бізнесу; його повна підтримка і захист від державної машини; безвідсоткове цільове кредитування від держави. Перегляд дискримінаційних умов співробітництва з ЄС на користь українського бізнесу. Відновлення традиційних ринків збуту.

12. «Податкові гавані для інвесторів»: максимально прості правила для ведення бізнесу, стабільне податкове законодавство та пільгові ставки для залучення інвестицій. Створення офшорних зон.

13. «Шкідників і розкрадачів – за ґрати»: політична та юридична (кримінальна і фінансова) відповідальність за невиконання обов’язків і передвиборчих обіцянок; довічна заборона обіймати виборні й державні посади. Безальтернативне тюремне ув’язнення за розтрату держмайна і публічних ресурсів, звільнення – лише після відшкодування збитків.

14. «Українська родина – основа здорового суспільства та міцної держави»: повне покриття витрат і державна допомога в розмірі $ 5 тис. при народженні дитини. Безвідсоткове кредитування молодих сімей. Обов’язкова умова забудови: спочатку школа і садочок, амбулаторія або лікарня – потім житловий або діловий комплекс. Безкоштовна медична допомога та освіта для маленьких українців. Гідна підтримка одиноким батькам.

15. «Підконтрольний народу бюджет та справжня децентралізація»: ми будемо перераховувати податки до бюджету тільки після його перевірки незалежним народним аудитом. Максимальна децентралізація влади та самостійність регіонів; формула «спочатку регіону – потім столиці» – власні повноцінні бюджети та розпорядження ними; обрання місцевими жителями губернаторів, суддів, прокурорів, керівників поліції.

§ 3. МЕХАНІЗМИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМ

– знищення олігархату як класу;

– запровадження прогресивної шкали оподаткування ПДФО та ЕСВ. Ставка ПДФО залежатиме не від походження доходів, а від їх розмірів;

– перегляд результатів приватизації крупних підприємств та галузей у 90-ті роки, повернення в державну власність бюджетоутворювальних галузей;

– повна заборона участі олігархату та його представників у політичному житті держави;

– закріплення права кожного громадянина України на отримання дивідендів (частини) від природної ренти, продажу природних ресурсів і державного майна, результатів діяльності державних та комунальних підприємств; створення відповідного механізму для щорічних виплат і накопичень.

– аудит усіх природних багатств Україні: лісів, водних ресурсів, корисних копалин, землі;

– вилучення національних багатств із неконституційного володіння олігархату та корпорацій;

– заборона на продаж української землі;

– створення Фонду національних природних багатств України: акумулювання в ньому всіх доходів від використання ресурсів, нарахування і розподіл частини цих доходів між громадянами України;

– заборона на приватизацію природних ресурсів; держава має стати ефективним розпорядником національних багатств;

– створення державних агенцій із управління, експлуатації, розвідки природних надр;

– заборона на браконьєрську вирубку лісів для припинення деградації лісних масивів;

– розвиток відновлювальних ресурсів;

– підтримка біорізноманіття сільського господарства; субсидії для виробників с/г продукції; держдопомога для жителів сільських місцевостей (держфінансування молодіжних проектів і т. д.);

– будівництво сміттєпереробних заводів, закриття нелегальних сміттєвих звалищ; відкриття пунктів прийому вторинної сировини; популяризація системи сортування відходів;

– якісне очищення стоків та промислових вод для покращення  екологічного стану водойм; реконструкція та будівництво нових очисних споруд, що виробляють питну воду;

– екологічна експертиза по всій території України для покращення стану навколишнього середовища та запобігання забрудненню;

– заборона на звалища і зберігання на території України радіоактивних відходів.

– заборона на будь-яку форму втручання у внутрішні справи України з боку іноземних держав, міждержавних об’єднань, міжнародних інституцій, будь-яких їх представництв в Україні;

– законодавча заборона діяльності в Україні інститутів іноземних агентів впливу;

– скасування штучно вигаданого «стратегічного курсу» в НАТО;

– призупинення співпраці з МВФ та іншими іноземними кредиторами, у т. ч. із виплати раніше отриманих кредитів і відповідних відсотків за ними, з метою повного аудиту та перегляду умов надання кредитних ресурсів Україні;

– державний контроль за грантовими організаціями;

– скасування кабального договору «Яресько – Яценюк – комітет кредиторів»;

– досягнення домовленостей із зовнішніми кредиторами щодо справжньої реструктуризації боргів України;

– перетворення армії у справжній щит народу і країни, служба в якій, окрім пошани і поваги суспільства, надасть гарантовані державою соціальний захист і розвиток військовослужбовця, а також його близьких;

– законодавча заборона громадянам іноземних держав обіймати керівні державні посади, посади в держкорпораціях та їх наглядових органах.

– законодавча заборона на виселення / конфіскацію житла боржників за комунальні послуги, малозабезпечених, пенсіонерів, сімей із дітьми;

– максимальна межа витрат на комунальні послуги – до 10 % від доходу сім’ї;

– впровадження механізму формування цін на газ для населення та підприємств-виробників теплової енергії (для населення), виходячи з ресурсу власного видобутку газу та його фактичної собівартості, що дасть можливість зменшити розмір платіжок на 40–50 %;

– зняття всіх штучних обмежень та бар’єрів для оформлення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг (єдиний критерій – 10 % від доходу);

– здійснення незалежного розслідування діяльності НКРЕКП та Кабінету Міністрів зі встановлення незаконних, антисоціальних житлово-комунальних тарифів, притягнення винних осіб до відповідальності; повернення населенню незаконно стягнутих коштів за період із 2015 року;

– регулювання цін / тарифів на житлово-комунальні послуги виключно з урахуванням досягнутого рівня соціально-економічного розвитку відповідного регіону;

– гарантований державою для внутрішніх потреб населення соціальний набір продовольчих товарів, послуг громадського транспорту, базових медикаментів та лікарських засобів – за мінімальними цінами, без права перепродажу, позбавлених усіх видів оподаткування;

– заборона ухвалення будь-яких законодавчих та нормативних документів, що погіршують соціальні стандарти, збільшують податкове навантаження, без їх узгодження з громадянами України;

– законодавчо гарантований мінімальний розмір пенсії – 60 % від реальної середньої зарплати по країні;

– гідна фінансова підтримка при народженні дітей молодим сім’ям, безвідсоткові 10-річні іпотечні позики;

– соціальні виплати на рівні, достатньому для максимального забезпечення людиною всіх життєвих потреб, відновлення та розвитку особистості;

– підвищення суми допомоги при народжені дитини до еквівалента в $ 5 тис., їх ранжування та збільшення за кожного наступного новонародженого;

– гарантування державою повернення всіх банківських вкладів.

– законодавча заборона на виселення / конфіскацію житла боржників за комунальні послуги, малозабезпечених, пенсіонерів, сімей із дітьми;

– максимальна межа витрат на комунальні послуги – до 10 % від доходу сім’ї;

– впровадження механізму формування цін на газ для населення та підприємств-виробників теплової енергії (для населення), виходячи з ресурсу власного видобутку газу та його фактичної собівартості, що дасть можливість зменшити розмір платіжок на 40–50 %;

– зняття всіх штучних обмежень та бар’єрів для оформлення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг (єдиний критерій – 10 % від доходу);

– здійснення незалежного розслідування діяльності НКРЕКП та Кабінету Міністрів зі встановлення незаконних, антисоціальних житлово-комунальних тарифів, притягнення винних осіб до відповідальності; повернення населенню незаконно стягнутих коштів за період із 2015 року;

– регулювання цін / тарифів на житлово-комунальні послуги виключно з урахуванням досягнутого рівня соціально-економічного розвитку відповідного регіону;

– гарантований державою для внутрішніх потреб населення соціальний набір продовольчих товарів, послуг громадського транспорту, базових медикаментів та лікарських засобів – за мінімальними цінами, без права перепродажу, позбавлених усіх видів оподаткування;

– заборона ухвалення будь-яких законодавчих та нормативних документів, що погіршують соціальні стандарти, збільшують податкове навантаження, без їх узгодження з громадянами України;

– законодавчо гарантований мінімальний розмір пенсії – 60 % від реальної середньої зарплати по країні;

– гідна фінансова підтримка при народженні дітей молодим сім’ям, безвідсоткові 10-річні іпотечні позики;

– соціальні виплати на рівні, достатньому для максимального забезпечення людиною всіх життєвих потреб, відновлення та розвитку особистості;

– підвищення суми допомоги при народжені дитини до еквівалента в $ 5 тис., їх ранжування та збільшення за кожного наступного новонародженого;

– гарантування державою повернення всіх банківських вкладів.

– у найкоротший термін роззброєння всіх квазімілітарних незаконних формувань та угрупувань, у разі їх відмови – жорстке переслідування правоохоронною системою та відповідальність за всією суворістю закону;

– повна заборона діяльності всіх незаконних парамілітарних організацій на території України;

– кримінальна або альтернативна відповідальність (обов’язкова військова служба) за незаконне носіння балаклав, військового одягу;

– посилення кримінальної відповідальності за незаконне володіння зброєю;

– смертна кара за вбивства, торгівлю наркотиками, розтління дітей, за створення банд, злочинних угруповань та активну участь у них;

– ухвалення спеціального закону про масові зібрання з чітким переліком неприпустимих дій та використання заборонених предметів;

– ухвалення на центральному та на місцевих рівнях спеціальних превентивних програм «Безпечне місто / район / селище» зі спеціальним комплексом заходів задля зменшення вуличної злочинності;

– безкоштовне правосуддя для громадян України – скасування всіх судових зборів і мит.

– перегляд торговельної угоди з ЄС з метою урівняння умов квотування (скільки нам дозволяють – стільки й ми);

– анулювання чинних законодавчих актів щодо торговельних санкцій, які обмежують або забороняють зовнішньоторговельну діяльність із традиційними партнерами-сусідами;

– скасування заборони прямих авіасполучень;

– відновлення участі (членства) українських делегацій в економічно-торговельних об’єднаннях із країнами-партнерами, які представляють традиційні ринки;

– реалізація транзитного потенціалу України між Сходом і Заходом.

– дві державні мови – українська та російська;

– вільний розвиток і підтримка культурних традицій усіх народів, що проживають на території України;

– скасування дискримінаційних законів про мову та освіту;

– розширення на законодавчому рівні культурної самостійності й самобутності територіальних громад: питання мови, географічних найменувань, освітніх програм, свят, регіонального керівництва та інші, пов’язані з побутом конкретної громади, – їх прерогатива і законне право, що має реалізовуватися шляхом місцевих референдумів;

– вільний розвиток, використання і захист мов наших громадян;

– відновлення в правах вимушених переселенців, державна компенсація всім цивільним особам, що постраждали від ООС (АТО);

– заборона на діяльність тоталітарних, деструктивних сект і культів;

– заборона на будь-яке втручання держави і політиків у церковні питання;

– введення кримінальної відповідальності за перешкоджання діяльності релігійних організацій та / або за опір проведенню богослужінь, інших релігійних обрядів і церемоній;

– культивування Україною на загальнодержавному рівні мультикультурності як унікальної особливості, що є її сильною та характерною особливістю.

– внесення змін до Конституції України для скасування інституту президентства;

– скасування будь-яких привілеїв і виплат усім колишнім президентам України;

– чіткий і зрозумілий розподіл влади: вищу виконавчу владу в країні представляє Прем’єр-міністр України, він же – Верховний Головнокомандувач ЗСУ; вищу законодавчу – Верховна Рада України; вищу судову владу – Верховний суд України. Прокуратура – частина судової гілки влади.

– скасування неконституційних законів і реформ, перш за все пенсійної та медичної;

– повернення гарантованої державою безоплатної медичної допомоги;

– прирівнювання статусу «учитель» / «лікар» до статусу «державний службовець»;

– впровадження системи безкоштовного медичного страхування;

– відновлення у країні середньої спеціальної освіти (перезапуск професійно-технічних училищ тощо);

– гарантування молоді (до 30 років) безкоштовної першої вищої освіти за рахунок суттєвого розширення державного замовлення;

– обов’язкове державне працевлаштування випускників вишів;

– щорічне спрямування на медицину, культуру і освіту 25 % ВВП країни замість роздачі цих коштів зовнішнім кредиторам.

– політика державного протекціонізму щодо українського виробника;

– максимальна свобода для малого (сімейного) бізнесу та підприємництва, створення простого й прозорого механізму отримання в оренду земельної ділянки для ведення такого бізнесу, без права суборенди;

– стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу шляхом запровадження пільгового податкового періоду (2 роки з моменту відкриття);

– законодавча заборона та протидія будь-яким формам адміністративного тиску на бізнес;

– обмеження експорту сировини; ціль – експорт готової продукції з високою доданою вартістю;

– державна компенсація відсоткових ставок за кредитами для розвитку малого та середнього бізнесу;

– мораторій на проведення перевірок бізнесу з річним обігом не більше 10 млн грн та наявністю понад двох найманих працівників;

– введення додаткових імпортних мит для захисту вітчизняного бізнесу.

– створення «податковий гаваней» на окремих територіях України з простими й зрозумілими умовами: низькі ставки оподаткування і прозоре податкове законодавство гарантує держава, від бізнесу – інвестиції та чесно сплачені податки;

– державні гарантії на 100 % збереження та забезпечення вкладених в українську економіку інвестицій;

– cтворення Експортно-імпортного агентства для підтримки вітчизняного експорту шляхом кредитування зовнішньоторговельних операцій та надання державних гарантій за експортними кредитами;

– гарантії держави на недоторканність майна та прав власності інвесторів;

– створення спеціальних економічних зон (СЕЗ) із особливим правовим режимом задля залучення іноземних та вітчизняних інвестицій, високих технологій та управлінського досвіду, аби забезпечити прискорений соціально-економічний розвиток регіонів.

– створення простого механізму реальної підзвітності та відкликання депутата будь-якого рівня;

– введення кримінальної та фінансової відповідальності за невиконання обов’язків, передвиборчих обіцянок;

– посилення відповідальності за шкоду, завдану громадським інтересам, внаслідок розкрадання державних коштів і майна – довічне ув’язнення та повна конфіскація; поразка в правах злодія та його прямих родичів;

– запровадження обов’язкової умови звільнення для таких злочинців – повне погашення завданих збитків;

– 10-кратне скорочення роздутого держапарату.

– повне покриття витрат і державна допомога в розмірі $ 5 тис. при народженні дитини – збільшення цієї суми за кожного наступного новонародженого;

– безвідсоткове кредитування молодих сімей;

– безкоштовні медична допомога й освіта для маленьких українців;

– гідна підтримка одиноким батькам;

– обов’язкова умова будь-якої забудови в українських населених пунктах: спочатку школа і садочок, амбулаторія або лікарня – потім житловий чи діловий комплекс;

– відкриття навчально-виховних центрів для розвитку творчих здібностей дітей.

– зміна ідеології розподілу й використання податків: акумулювання податків і зборів у громадському бюджеті України → запит Урядом необхідних коштів для державних витрат → захист ним перед громадянами й регіонами необхідних бюджетних витрат на кожен рік постатейно – тільки після цього перерахування захищеної доведеної суми витрат до держбюджету;

– створення недержавної громадської аудиторської палати та передача в її руки вищого контролю над державними доходами й витратами;

– запровадження інституту виборності громадою губернаторів, суддів місцевих судів, керівників місцевих прокуратур та поліції з чітким механізмом підзвітності й відкликання;

– ухвалення законів про громадський контроль, про місцевий референдум.

Голова Партії

Максим Гольдарб