Волга: Потрібно змінювати теперішню державну модель – вона олігархічна та порочна

Волга: Потрібно змінювати теперішню державну модель – вона олігархічна та порочна

Член партії «Союз Лівих Сил» Василь Волга – про те, чому у нас не виходить і як змінити ситуацію в країні, де гроші важливіші від людини, а наші громадяни нерідко почуваються зайвими в своїй же країні.

Із якоїсь причини олігархам вдалося переконати нас, що, поставивши замість поганих людей, які перебувають при владі, людей хороших, то все в країні буде добре. І щоразу хтось із керманичів  нам говорить: він поганий – поставимо хороших. Олігархи нам вже підготували цих хороших. Беруть «хороших» –  ставлять замість «поганих», але нічого не змінюється. Потім готують нових. І так по колу. Але найголовніше, що фішка не в людях, а в системі – порочна сама система, що ді державна олігархічна модель.

Олігархам сьогодні належить Україні всі засоби виробництва, усі ЗМІ, провідні політичні партії, вся виконавча влада в державі. Бюджетоутворювальні засоби виробництва, надра, земля – все їм. Навіть бойові загони націоналістів фінансують олігархи.

І ми повинні усвідомити, що голосувати потрібно не за олігархів, а за свої інтереси, які лежать у сфері націоналізації галузей, які забезпечують основну частину дохідних статей держбюджету, повернення народу коштів виробництва, надр, землі і, що найважливіше, – справедливого розподілу кінцевого продукту споживання між усіма українцями, а не між шістьма босами держави. Як у минулому році, коли зібрали 72 мільйони тонн зернових – раніше не бачений надвисокий показник, який показали наші чорноземи, – і 20 осіб поділили між собою увесь прибуток.

До тих пір, поки ми не приймемо і не зрозуміємо, що маємо бути солідарними в боротьбі за наші права, поки не почнемо голосувати за лівих, за націоналізацію, за експропріацію олігархічної власності, за відродження народної економіки та планового господарства, нічого не буде. Ми й надалі житимемо в капіталістичної моделі цінностей, де гроші важливіші від людини, а люди в країні – зайві. Діставшись самого краю, нам треба зрозуміти: необхідно змінювати не ліжка, не персонал, а зносити будинок і будувати зовсім іншу, нову соціал-демократичну модель.

Василь Волга