Філіндаш: СРСР – багато в чому держава № 1 на планеті

Філіндаш: СРСР – багато в чому держава № 1 на планеті

Про досягнення та перемоги Радянського Союзу написав на сторінці у Facebook заступник голови партії «Союз Лівих Сил» («За новий соціалізм»), голова київської міської організації партії Євген Філіндаш.

«У ці дні виповнюється 99 років із моменту утворення СРСР. Незалежно від ставлення до Радянського Союзу, його створення об’єктивно стало однією з центральних подій світової історії за останнє століття.

Перша у світі соціалістична держава стала державою №1 на планеті багато в чому.

Перше у космосі: перший штучний супутник Землі; перший космонавт; перший вихід людини у відкритий космос і т.д. Перші у світі: атомна електростанція; лазерна установка; атомний криголам; реактивний пасажирський літак, який проводив регулярні перевезення, тощо, були радянськими.

Першим у світі СРСР: забезпечив повну зайнятість та ліквідував безробіття; ввів оплачувану відпустку; створив загальнодоступну та безкоштовну медицину для всіх громадян; ввів відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами – «декретна відпустка» (введена одним з перших радянських декретів, звідки і назва); створив систему повністю безкоштовної (при цьому однієї з кращих у світі) шкільної та вищої освіти, і т.д.

І, звичайно, зігравши головну, першу роль у перемозі над фашизмом, СРСР був першим у світі за багатьма параметрами військової могутності. А ще перша державність, що РЕАЛЬНО існувала хоч скільки-небудь тривалий час, у назві якої фігурувало слово «Україна», була саме радянською та соціалістичною. Спочатку це була Українська Народна Республіка Рад, проголошена у Харкові в грудні 1917-го року, а потім її правонаступниця – Українська Радянська Соціалістична Республіка (УССР), яка разом із трьома іншими радянськими республіками: Російською, Білоруською та Закавказькою, і утворила 32 -го року СРСР, підписавши Договір про створення Радянського Союзу

До 1917 року держави під назвою «Україна» (або в назві якої фігурувала б Україна) ніколи не було. Князівства часів Київської Русі називалися російськими (а також за назвою міст – Київське, Чернігівське, і т.д.). ).

А наприкінці 1917-го року було проголошено дві українські республіки: УНР Центральної Ради та вже згадану вище радянську УНРС. Перша, що трималася на багнетах покликаних нею німецьких військ, проіснувала кілька місяців. Поки що її не розігнав взвод (!) тих самих німецьких солдатів, які були ніби союзниками, а насправді – господарями Центральної Ради. Потім була ще маріонеткова «Українська держава» на чолі з Павлом Скоропадським (яскраво описана Михайлом Булгаковим), яка проіснувала півроку і розсипалася одразу ж після початку виведення німецьких військ з України. А потім – Директорія УНР, яка існувала трохи більше року на чолі з Петлюрою. З приводу території, яка реально контролювалася цією «державою» більшу частину її існування, в ті роки існувала частушка: «у вагоні Директорія, під вагоном — територія». А в УРСР із територією все було дещо краще. Як, втім, і з кількістю (і якістю) населення, і з економікою, і з освітою, медициною, наукою та іншими складовими держави.

Соціалістична Україна залишила нам у спадок рекордну за всю історію українських земель територію, рекордне за всю історію населення 52 мільйони, найпотужнішу промисловість, і дуже багато іншого. Включаючи саму українську державність: нинішня Україна – юридичний правонаступник саме УРСР, а зовсім не якихось центральних рад, директорій чи, тим більше, ОУНівської «держави» (яка ніколи не існувала інакше, ніж на папері).

Капіталістична Україна все це успішно розбазарила, розкрала та зруйнувала. А що ще не встигла, то явно доб’є найближчими роками. З перших у світі за безліччю досягнень ми перетворилися на країну «третього світу», що займає останні місця в Європі майже за всіма показниками, і не безпідставно претендує на горде звання європейського Сомалі.

Капіталістичний експеримент над Україною закінчується приголомшливим провалом. У ці дні є привід згадати про досвід радянського соціалізму – як про його грандіозні успіхи, так і, безумовно, про серйозні невдачі. сучасного соціалізму Враховує досвід радянського соціалізму і не лише його».

Євген Філіндаш