Міністр Кабінету Міністрів Дубілет вирішив порахувати українців за SIM-картами – за його даними, станом на 1 грудня 2019 в Україні проживало 37 млн 289 тис. осіб. Але ми в СЛС впевнені, що нас залишилося в Україні не більше 33-х млн!

Максим Гольдарб під час своєї авторської програми «Принцип Гольдарба» засумнівався в таких цифрах, адже в Україні SIM-карти не персоніфіковані, у багатьох громадян є в наявність дві, три і більше SIM-карт. І розповів про інші підрахунки – на його думку, більш правильні, згідно з якими в Україні проживає 32,3 млн українців.

Крім того, лідер СЛС підняв питання про причини виїзду українців із рідної країни, акцентувавши на божевільних дисбалансах у доходах чиновницького класу і звичайних громадян України.

Є старі методи, випробувані ще німецькою розвідкою в Першу світову війну, коли чисельність населення рахували за споживанням хліба на душу населення, і похибка тоді була досить не велика. До речі, цими методами розвідки користуються досі. Тому ми в мудрувати не стали і порахували за двома методами: за обсягом споживання води і обсягом з’їденого хліба. У підсумку прийшли до висновку, що за кілька років після Майдану споживання води впало майже на 29 %, приблизно так само скоротилося споживання хліба. За двома методами виходимо на майже однакові цифри (з різницею в 100 тисяч): 32,34 млн і 32,43 млн відповідно. Виходить, сьогодні в Україні проживає не 37 млн, як каже пан Дубілет, а 32,3 млн українців.

При цьому до Майдану нас було більше 40 млн. І процес виїзду людей з країни не закінчується, тому що люди тут розоряються, тому що вони не затребувані, а відповідальність за це несе уряд. Саме влада не просто допустила, а й створила умови для зростання цін в Україні в європейській прогресії, а доходи людей при цьому – в 10 разів менші, ніж в Європі.

Ситуація така, що зарплати у нас «з’їдає» тільки чиновницький клас, а всі інші «лапи смокчуть». Порівняйте, в той час як хірург отримує 5 тис. грн, вчитель – 7 тис., медсестра – 4 тис., Держсекретар Мінкультури Карандєєв – майже 500 тис., Заступник міністра культури Подоляк – 400 тис., Міністр юстиції Малюська – 226 тис., міністр Милованов – 220 тис., міністр внутрішніх справ – 190 тис. грн.

У ситуації, коли в жодній сфері життя країни не спостерігається стрімкого підйому, всі ці нарахування є нічим іншим, як зловживанням службовим становищем. Я скажу, де шукати кошти в казну: за останні шість років оточення Порошенко розікрало державну скарбницю на мільярди грошей – конфіскуйте їх, поверніть державі.

Тому в першу чергу нам не іноземців треба в Україну кликати, а думати, як утримати в країні своїх людей, українців, і як створити для них комфортні умови життя.

Максим Гольдарб