«Союз Лівих Сил» попросив адвоката Якова Гольдарб роз’яснити кабмінівську Постанову № 291 про продовження карантину, який тепер має завершитися 11 травня.

1. Усі введені раніше заборони й обмеження, як-от: переміщення групою 2+, відвідування парків, набережних і т. д., перебування в громадських місцях тільки в масці, діти до 14 років на вулиці – тільки в супроводі батьків, залишаючи без ЗМІН.

2. Категорію осіб, яких можна перевозити регулярним та нерегулярним пасажирським транспортом (медики, влада, правоохоронці, працівники оборонки і т. д.) розширили особами, які «виявили бажання бути донорами крові» на підставі посвідчення донора або довідки.

«Не зовсім зрозуміло, як поки що потенційний донор покаже довідку або посвідчення донора для того, щоб його впустили в громадський транспорт, аби він змін стати реальним донором, але між тим», – говорить юрист.

3. Працівників, які підлягали обов’язковому медогляду (на підставі Постанови КМУ № 559 від 23.05.2001 р), а це: адміністрація, продавці, прибиральники, вантажники, слюсарі, комірники, водії, приймальники, кухарі, технологи, кондитери і т. д., – на час карантину і 30 днів після нього можуть допускати до роботи БЕЗ проходження медогляду.

4. Громадяни, які повертаються з-за кордону і дали згоду на самоізоляцію, не підлягають обсервації (ізоляції).

5. Затверджено деякі правила самоізоляції, особливо актуальні для людей у віці 60 і більше років.

Так, на сьогодні самоізоляції підлягають усі громадяни вказаного віку, крім держслужбовців, депутатів, суддів, військовослужбовців, правоохоронців, тих, хто бореться з вірусом, а також працівників сфери енергетики, комунальних послуг, хімічної промисловості, транспорту, оборонки, банківського й фінансового секторів, сільського господарства, охорони здоров’я, виробництва (але не реалізації) продуктів харчування.

За новою Постановою, особи, за якими ні′кому доглядати, в період самоізоляції «повідомляють про неможливість отримання допомоги органам соцзахисту або вносять самостійно цю інформацію за допомогою мобільного додатку».

За словами Якова Гольдарба, при цьому залишається під питанням: як одинокій людині похилого віку звернутися до органів соцзахисту, адже йти туди вона не може в силу необхідності самоізоляції. Потім людині по дорозі до магазину, якщо її зупинить поліцейський, доведеться пояснювати, що підмоги не має, продукти купити треба, у соцзабез додзвонитися неможливо. Це справді важливо, адже саме фіксація в спеціальній базі, дозволяє самотнім людям у період самоізоляції двічі на день вигулювати домашніх тварин і виходити до магазина / аптеки.

Бережіть себе і своїх близьких!

Джерело: Яків Гольдарб