Влада в Україні ніколи не була справедливою до людей. Сучасна криза оголила людську незахищеність перед державною машиною. Як чинити опір владі, яка часто представляє собою паразитів, грабіжників і мародерів, – розповідає Глава «Союзу Лівих Сил» Максим Гольдарб.

«Міністри виписують собі премії та надбавки в 600%, шахраї в “Нафтогазі” отримують незаслужені мільйонні зарплати. Водночас Уряд відмовляє вчителям і лікарям у декількатисячній доплаті, скорочуючи їх.

У зв’язку з пандемією наглухо згортають бізнес. Разом із тим, “зелені слуги” дають ”зелене” світло ломбардам, тому що їх мережа належить ”зеленому” босові парламенту, а також тому, що знають, що розорені люди понесуть свої цінності туди за безцінь.

Як подачку, пенсіонерам кидають 1 тис грн., встановлюючи при цьому багатотисячні штрафи за, наприклад, відсутність медичної маски, ціну на яку самі ж збільшили в десятки разів.

Захисні засоби, отримані безкоштовно від інших країн у вигляді гуманітарної допомоги, продають нам же в супермаркетах.

Лікування від нового вірусу для більшості громадян коштує непідйомних грошей. Лікарні переважно не обладнані, але для себе ”зелена” влада облаштувала окремі палати, забезпечивши повний спектр медичних можливостей. Пандемія так само, як війна – для Порошенка, для них стала джерелом збагачення.

Усе це несправедливо, цинічно та підло, вони як законодавці возвели це в ранжир закону. І на чергове запитання “Як жити і обходитися з цим нам, громадянам своєї країни”, відповім: “Не потрібно чекати на месію! Почніть з малого, згадайте, що Ви – люди і громадяни. І почніть чинити опір”.

Опиратися в будь-якій формі грабіжникові, ґвалтівнику, шахраю, злочинцю – законно і справедливо.

Коли ви відганяєте негідника, який ображає дитину або собаку чи кішку, заступаєтесь за слабкого – це є акт спротиву несправедливості.

Допомога в затриманні бандита – це акт спротиву.

Звернення до судів, в поліцію, застосування фізичних зусиль у випадку обману чи спроби Вас розорити – акт спротиву.

Відмова платити шахраям – акт спротиву.

Підтримка сусіда, друга, знайомого, їх захист – акт спротиву. Справедливого, конституційно схваленого спротиву. З кожного маленького акту опору вивільняється величезна енергія, яка стає прикладом і спонукає до спротиву інших.

Пасивність, покірливість, байдужість сьогодні неприйнятні й злочинні. Я вже говорив: люди мають право на протест. Зараз стверджую: люди зобов’язані протестувати і чинити опір! Сьогодні це – запорука виживання. Кожен повинен відчути себе особистістю – іншого варіанту немає.

І я аплодую протестам. Справедливим і конституційним протестам медиків, вчителів, пенсіонерів, вітчизняного бізнесу, фермерів. Це необхідно, законно і правомірно.

Якщо ми хочемо зберегти країну для себе і своїх дітей, ми повинні навчитися давати відсіч паразитам, грабіжникам і мародерам.

Не треба бути жертвами.

Навпаки – відчуття власної гідності і відповідна поведінка – маленький внесок в одну велику скарбницю відродження людської гідності в Україні. Гідності, яку останніми роками намагалися затоптати і знищити.

Нам самим треба почати відчувати себе Людьми».

Максим Гольдарб