У ході виконання бюджету на поточний рік уже за перший квартал утворилася діра в 55 млрд грн – і коронавірус до цього не має жодного відношення. До цього причетні ті люди, які відповідають за доходи держскарбниці та реалізацію поставлених планів. При цьому влада «посягає на святе» – на гроші вчителів.

Таку думку в ефірі «Принципу Гольдарба» висловив експерт Юрій Атаманюк.

За його словами, діра бюджету за попередній і цей рік становить 175 млрд грн, або $ 6,5 млрд. Йдеться про таку фальсифікацію документів, за якої можна не просто не віддавати податки в бюджет, але ще й із бюджету забирати собі, наприклад, податок на додану вартість. У підсумку ці $ 6,5 млрд фактично вкрадені. А ми сьогодні просимо у МВФ $ 5–17 млрд.

«У той же час влада відкрито попереджає про ухвалення непопулярних законів, і першим із них є закон про ринок землі, хоча проти нього виступають до 80% громадян України. Арахамія відкрито на камеру говорить: “Я, як глава фракції, штовхаю всю свою фракцію на кримінальний злочин”. Тобто, вже можна порушувати кримінальну справу про замах на злочин, оскільки посадова особа говорить: ми це будемо робити, це незаконно, є неконституційною, але робити будемо.

Нічого цього не буде, ніхто ніколи таких грошей не дасть – у кращому випадку дадуть перший транш у розмірі $ 1,75 млрд наприкінці травня.

Так ось, вкрали шість, щоб зараз зґвалтувати суспільство, законодавство, продати наші неоціненні активи, аби в результаті отримати два – таку ціну ми повинні платити?

При цьому влада скорочує субвенції на підтримку вчителів – на $ 1,5 млрд», – вказує Атаманюк, зауважуючи: «На одному університеті написано, що для того, щоб знищити країну, потрібно знищити освіту і тоді неосвічені вчителі, військові, лікарі розвалять цю країну зсередини».

Прес-служба СЛС