Про «новий соціалізм» для України

Про «новий соціалізм» для України

Вважаю відмінним той резонанс, який викликав в українському суспільстві термін «новий соціалізм» – це індикатор зацікавленості та надії, пробудження та пошуку нормального.
Намагався дати відповідь на питання, що він являє собою: максимально просто і сучасними термінами.

«Новий соціалізм» відкидає сьогоднішню ситуацію, коли вкрай вузька, дрібна частина суспільства, опанувавши інструменти влади, перерозподіляє/грабує суспільні багатства на свою користь внаслідок інтересів іншої, переважної частини.

Тому «Новий соціалізм» – противник двох ідеологій-захисників і провідників глобального пограбування: лібералізму, що виправдовує владу над суспільством економічно найсильніших і пронозливіших, і нацизму, що стверджує владу над суспільством однієї нації, що вважає представників інших націй «недолюдиною».

«Новий соціалізм» нормально сприймає та підтримує можливості громадянина законним способом заробляти та збагачуватися, його право володіти власністю (у тому числі й на засоби виробництва), але наголошує на наділенні КОЖНОГО члена суспільства таким рівнем законодавчо певних можливостей та повноважень, при якому суспільство буде розподіляти створені всередині нього блага максимально справедливо (відповідно до власних уявлень про справедливість).З погляду «нового соціалізму», основна суперечність сьогодні – це зіткнення інтересів людства в цілому з інтересами різних центрів політичної, економічної, військової, духовної, технологічної та іншої влади (національних та транснаціональних олігархічних груп, кланів, бюрократичного апарату, окремих політичних команд, етнічних груп, цифрових систем тотального контролю, конгломератів ЗМІ, що маніпулюють суспільною свідомістю та ін.)
Тобто, «новий соціалізм» дає адекватну відповідь на виклики сучасного світу, що постійно ускладнюється, а не закривається у старому баченні світового конфлікту «праця-капітал».
«Центри сили», що виникають у світі, якщо виходять з-під соціального контролю, неминуче прагнуть здійснювати свій розвиток внаслідок пограбування суспільства, обдурювання і тотального контролю над громадянами.
Саме їм, цим «антисилам», кінцевим пунктом втілення ідей яких буде тоталітарне суспільство з безроздільною владою економічної, фінансової, «цифрової» та іншої «еліти» та з контрольованими та безправними громадянами, які тягнуть напівітваринне існування, – має протистояти людська спільнота. Такий вигляд має глибинний сучасний конфлікт у 21 столітті.
Хочу ще раз наголосити: у «сучасних лівих» немає фундаментальної суперечності зі «старими лівими». «Новий соціалізм» – ширший погляд на суспільні процеси та виклики та ризики, відповідно до реалій сучасної епохи.


Максим Гольдарб