34 роки тому Україну спіткала жахлива катастрофа, що поглинула життя 25 тис. осіб, які взяли на себе ризик ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

70 тис. людей стали інвалідами.

Долі понад 2 млн людей залишилися покаліченими назавжди.

І навіть зараз, через стільки років, радіація продовжує отруювати й забирати життя наших людей, а її екологічні наслідки донині залишаються для нашої країни справжнім викликом.

Усе, що пов’язано з Чорнобилем в наші дні, є нічим іншим, як державною ганьбою, оскільки влада фактично не робить нічого для тих, хто рятував Україну та увесь світ від цієї страшної аварії:

1) ті, хто працював ліквідаторами аварії, колишні солдати-призовники, військові запасу, яких тоді терміново мобілізували, – усі вони отримують пенсію, яка в кращому випадку дорівнює $ 200. А на оздоровлення, за словами самих ліквідаторів, вони отримують 200 грн на місяць;

2) пільги та компенсації для 4-ї категорії ліквідаторів скасовані;

3) від початку 2015 року обмежено право на отримання медичних пільг для постраждалих 2-ї і 3-ї категорії, а також дітям-чорнобильцям.

Усі державні програми скорочені в рази. У 2015 році Уряд режиму Порошенка хитро скасував цілий ряд пільг для всіх категорій чорнобильців. У 2018 році Конституційний суд визнав це рішення таким, що суперечить Конституції. Однак до 2020 року влада його ігнорувала – і в Бюджеті-2020 тільки частково, на мізерному рівні, були відновлені деякі пільги.

«Союз Лівих Сил» закликає новий Уряд Дениса Шмигаль почати з себе: скоротити мільярдні витрати на утримання держапарату, направивши необхідну соціальну і медичну допомогу на забезпечення гідного життя громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

СЛС