СЛС вітає криворіжців із 78-ми роковинами визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників

СЛС вітає криворіжців із 78-ми роковинами визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників

Сьогодні відзначаються 78-ті роковини успішного завершення Нікопольсько-Криворізької операції. 22 лютого – це День визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників.

Окупація промислового міста тривала 31 місяць. За цей час було розстріляно понад 7000 городян, понад 2000 заслано до концтаборів.

З пам’ятною датою криворіжців привітав лідер “Союзу Лівих Сил” (“За новий соціалізм”) Максим Гольдарб.

«Ми вшановуємо сьогодні героїчні події. Восени 1943 року на підступах до Кривого Рогу розгорталася масштабна битва. Частини 3-го українського фронту разом із криворізькими партизанами та підпільниками завдали удару по семи фашистським дивізіям, що знаходилися в місті», — розповів лідер партії СЛС (ЗНС).

За подвиги на фронтах багато жителів міста були нагороджені орденами та медалями. 20 криворожан стали Героями Радянського Союзу, ще 9 повними кавалерами орденів солдатської Слави.

«Ми шануємо пам’ять героїв-партизан і визволителів міста. А також надсилаємо особливі слова подяки ветеранам, які подарували Кривому Розі порятунок від фашистських загарбників.

Хочу наголосити — у ці дні Україні, як ніколи, потрібний мир та перемога здорового глузду та світлих, добрих сил», — зауважив Максим Гольдарб.

Сьогодні в центральному районі міста, біля братських могил та військових меморіалів відбулися вшанування та покладання квітів.

Прес-служба «Союзу Лівих Сил» («За новий соціалізм»)