СЛС звернувся до президента, спікера та прем’єра з вимогою припинити газове цінове свавілля

СЛС звернувся до президента, спікера та прем’єра з вимогою припинити газове цінове свавілля

Партія «Союз Лівих Сил» офіційно звернулася до президента, прем’єр-міністра та спікера парламенту з заявою про неприпустимість підвищення ціни на газ і з попередженням про організацію активного протестного руху по всій країні. Про це повідомив Голова СЛС Максим Гольдарб.

Так, із 1 січня 2020 року Кабмін і «Нафтогаз» планують продавати газ людям по 14 тис. грн за тисячу кубів, що спровокує подорожчання тепла і гарячої води приблизно на 50 %.

«Щоб запудрити народу мізки, “зелений” уряд придумав байку про «страхову ціну» на газ: мовляв, оплатіть заздалегідь по 8000-8500 грн за тисячу кубів газу, але всю суму відразу і за весь сезон. Ще важлива деталь: на цю “страховку” не поширюється субсидія, що робить пропозицію недоступною для переважної більшості споживачів», – пояснює Гольдарб.

За його словами, аналогічна «програма» під назвою «Газовий запас» вже діяла в серпні-вересні поточного року. Тоді «Нафтогаз» намагався продати населенню газ на весь опалювальний сезон заздалегідь за ціною 6800-7000 грн. Знаєте, скільки сімей змогли дозволити собі скористатися цією «щедрістю»? Тільки 50 тис. із 13 млн українських домогосподарств, які споживають газ, або 0,38 %! Причини ті ж: на програму не поширюється субсидія, і у людей просто немає коштів для оплати наперед.

Таке різке подорожчання – не наслідок війни, економічної кризи або ще якихось форс-мажорних обставин. В Україні є величезні запаси газу, що належать народу: країна видобуває 21 млрд м3 газу на рік (із яких 16,6 млрд м3 – державний видобуток), а загальне споживання населенням разом із підприємствами ТКЕ становить 15,4 млрд м3! Загальні витрати «Укргазвидобування», за офіційною звітністю, складають 3346,3 грн на 1 тис. м3 із податками, або 1332,2 грн без них. Причому ця цифра включає всі річні витрати компанії на всі види діяльності та всі цілі, а не тільки на видобуток газу. Тобто, ціна з максимальною, більш ніж достатньою накруткою повинна становити не більше 5000 грн, але ніяк не 7000, 8000, 10000 і тим більше 14000!

Якби президент, кабмін і парламент хотіли зменшити комунальний тягар кожного українця, вони пропрацювали б питання зменшення податків, за рахунок чого ціна на газ ще більше б знизилася. «Союз Лівих Сил» відправив відповідні розрахунки і варіації владі.

Крім того, СЛС запропонував ще один варіант уникнути збільшення ціни на газ і тарифів – це запаси річного імпортного газу, які виявилися найбільшими за останні 10 років і становлять 21,6 млрд м3. Цей газ закуповувався влітку по $ 185-190 і цілком може продаватися українцям по літній ціні 6000-6500 грн (із ПДВ та транспортуванням), без всяких передоплат і страхових цін.

«Отож, заплановане подорожчання газу – штучне, не має під собою ніяких економічних обґрунтувань і необхідності, а викликане лише бажанням пограбувати й остаточно розорити кожну українську родину, кожне українське домогосподарство», – резюмує Гольдарб.

Прес-служба СЛС