Уряд затвердив нові принципи оплати праці для топ-чиновників. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко в Telegram-каналі. За його даними, встановлюється новий мінімальний розмір посадового окладу – два прожиткові мінімуми (4204 грн). Розміри посадових окладів затверджуються в гривнях, а не коефіцієнтах, як це було в 2019 році.

В Україні сьогодні існує на сьогодні дві реальності. Перша – це дійсність влади та її оточення, в якій із кожним днем життя покращується, доходи та рівень життя зростають. Друга – людська, в якій доходи перебувають на місці, ціни та борги збільшуються, а рівень життя погіршується.

У першій живе до 7 % населення (влада, її оточення та бізнес, споріднений із державними структурами). У другій – 93 % звичайних українців.

Так, керівний склад державних органів отримуватиме від 33,6 тис. грн до 37,8 тис. грн + до 400 % надбавок та премій.

Крім того, першому віце-прем’єр-міністру, віце-прем’єр-міністрам, міністрам, їх першим заступникам і заступникам може виплачуватися:

1) надбавка за ефективність, яка встановлюється щомісяця в розмірі до 200 % посадового окладу;

2) премія, яка встановлюється заступникам міністрів (крім перших заступників), відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи в розмірі до 200 % посадового окладу.

Заробітна плата керівного складу державних органів із надбавками та преміями становитиме до 189 тис. грн на місяць – при цьому дохід майже 40 % українців нижчий від фактичного прожиткового мінімуму.

У паралельній реальності, в якій живуть звичайні українці, фігурують зовсім інші цифри:
22 % населення має дохід до 3 тис. грн на місяць;
41,7 % населення – до 4 тис. грн на місяць;
59,3 % – до 5 тис. грн на місяць;
71,7 % – до 6 тис. грн на місяць;
80,3 % – до 7 тис. грн на місяць;
86,2 % – до 8 тис. грн на місяць;
90,3% – до 9 тис. грн на місяць;
93% – до 10 тис. грн на місяць.

Понад 50 % сільського та майже 30 % міського населення України мають дохід, нижчий від фактичного розміру прожиткового мінімуму.

Бюджет держави повинен бути народною казною, а не системою забаганок народних депутатів. Народною казною він так і не став, а просто обслуговує фантазії вже інших парламентарів та чиновників.

Прес-служба СЛС