Несите ваши денежки, иначе быть беде

Прем’єр-міністр України Гончарук звернувся до всіх нас, громадян України, з вимогою (не з проханням, а з вимогою!) що ми повинні повірити державі, дістати свої заощадження (як він висловився «з-під подушок») і віддати державі.

Я так розумію, хлопчина себе Рузвельтом відчуває. Колись, коли була велика депресія в Америці, Рузвельт зробив щось схоже: він звернувся до нації, пояснив, у якому стані країна знаходиться і попросив почати здавати золото, долари – нести це все в державні та інші банки, для того щоб економіку США якимось чином підняти. І у нього вийшло, американці йому повірили (а тих, хто не повірив, обклали серйозними штрафами і загрозою тюремного ув’язнення).

Що ж відбувається у нас? Прем’єр Гончарук каже про те, що «несите ваши денежки, иначе быть беде» (пам’ятайте, коли Буратіно розводили?). «Віддайте їх нам, повірте нам, як державі»… вам – це кому? Вам, із липовим дипломом? Чи вашому міністру економіки, який говорить про те, що він в економіці не розбирається. Чи продовжувачці справи Гонтаревої, міністру фінансів. Чи національному банку, який зробив все для того, щоб розхитати українську банківську систему і підірвати довіру громадян до українських банків. Кому повірити? Що за цей час ви зробили (або хоча б маєте намір робити) такого хорошого, щоб було видно, що ви щиро працюєте на Україну та її економіку?

Ви за кілька місяців примудрилися набрати майже 7 мільярдів доларів позик під дикі 10–15 відсоткові ставки. Навіщо ви це робите, адже ці гроші не йдуть в економіку, вони віддаються назад кредиторам, причому з величезними відсотками. Ці відсотки – це гроші бюджету України. Ви підняли ціну на газ для вітчизняної промисловості і підняли орендні ставки на видобуток руди. До чого це призведе і до чого це вже призводить? До того, що українська промисловість, яка дає левову частку бюджетних надходжень, а також експортної виручки, на сьогодні стає неконкурентоспроможною. Або можливо ви, товариш Гончарук, або ваш міністр закордонних справ, щось зробили для того, щоб скасувати нещодавно введені американцями торгові мита на нашу металургійну промисловість? Ні чорта ви не зробили. А міністри закордонних справ і прем’єр-міністри таких країн як Аргентина, Південна Корея, Канада, Мексика, Бразилія – ​​змогли домогтися скасування цих мит.

Крім того, не думаючи про те, яким чином компенсувати розриви в бюджеті, ви почали тиснути на тютюнову промисловість. Так, я розумію, курити шкідливо, я сам не курю. Але потрібно ж думати головою перед тим, як видавлювати звідси тютюнові компанії. Розуміти, що вони приносять бюджету 10 % дохідної частини! Вже сьогодні це призвело до того, що уряд Гончарука констатує, що до кінця року негативний зовнішній економічний баланс буде дорівнювати 13 мільярдам, тобто він ще збільшується на два з хвостиком мільярди доларів. Це означає, що звідси 13 мільярдів доларів пішло, тих самих доларів, заради яких вони моляться і піднімають нам тарифи, щоб МВФ пару мільярдів підкинув.

Кого просить Гончарук про те, щоб люди почали нести свої заощадження? Пенсіонерів, у яких він зараз забирає субсидії? Ось буквально недавно уряд змінив максимальну величину платіжки в сімейному бюджеті, підняв цю цифру із 15 % до 20 %. Це означає, що право на отримання субсидій у 90 % людей буде переглянуто.

Або може він просить молоді сім’ї, які не можуть взяти кредит на житло, бо банківська система сьогодні не виконує свою основну функцію, вона не кредитує ні молодих людей, ні бізнес, взагалі нікого. Вона займається виключно спекулятивною роботою з купівлі-продажу облігацій державної позики.

Або може вітчизняний бізнес повинен гроші свої віддати? Так я нагадаю, що до сих пір йому ніхто не компенсував втрату тих 200 мільярдів, які були просто вилучені у бізнесу внаслідок реформи Порошенко-Гонтаревої. А що зробив Гончарук та «зелені» прийшовши до влади? Змусили всіх поставити собі касові апарати, причому наші пропозиції про компенсацію витрат на касові апарати шляхом зарахування податку в майбутньому – відкинули. І вони хочуть після цього, щоб їм люди гроші несли! Мені здається, це може зробити сьогодні тільки ідіот, повірити їм.

На жаль, сьогодні державну машину уособлюють неуки, задаваки, люди з завищеною самооцінкою, при цьому від природи з низьким інтелектом і малим досвідом. Адже суть всіх реформ Гончарука і «гончаруків» полягає в «ми все розпродамо, землю в першу чергу», «ми всі приватизуємо стратегічні підприємства» і «ми наберемо кредитів ще, як вошиві пси» – це усі їх завдання. Але проблема в чому: на подібних позиках наживається і буде наживатися іноземний капітал, не наш бізнес, а іноземний капітал. Адже не дарма нещодавно один із провідних зелених нардепів, на зустрічі із середнім і малим бізнесом, зізнався (його просто задавили питаннями), що мовляв «відчепіться від мене, ніхто про вас і не думає і ніхто не збирається в вашу сторону і вашу користь ніяких законів нормальних приймати».

Ні уряд, ні парламент поки не зробили для нас із вами нічого реально корисного. Більше того, вони підсилюють фіскальний гніт, при цьому не даючи розвиватися українській економіці. Гра йде виключно на користь іноземних олігархічних капіталів. Вони вигадують сьогодні фішку про те, що кожен із нас скоро повинен буде задекларувати скільки у нас грошей є (гривень, доларів, золотих кілець, машин квартир, сараїв, гаражів). Для чого вони, виконуючи вимоги своїх іноземних господарів, по головах і по купюрам переписують повністю населення України? Для того, щоб мати бізнес-план: скільки за певний період часу вони витягнуть з кишень кожного з нас наших з вами грошей. Ось, на жаль, чим сьогодні займається уряд, у цьому немає більше ні йоти сумніву.

Я хотів би закінчити це відео фразою, що ви спочатку покажіть, шановні члени уряду, що доброго можете зробити для України. Але я розумію, що немає сенсу, вони заточені на інше. І дуже шкода, що президент Зеленський і «зелена» більшість, якій багато українців повірили, привела таких далеких пройдисвітів в уряд України.

Нам потрібні нормальні кредити для вітчизняного бізнесу, щоб український бізнесмен не бігав по іноземним банкам, щоб він міг тут взяти гроші під нормальний відсоток і працювати з ними. Нормальна облікова ставка потрібна Національного банку, для того щоб банківська система почала працювати. Нам потрібні нормальні зрозумілі податки, а не те, що творять зараз, ще більше посилюючи гніт податкової. Це все потрібно робити, тоді люди повірять, тоді запрацює економіка, буде конкурентоздатна наша промисловість, буде нормально себе почувати малий і середній бізнес, він повинен стати основою нашої економіки, він, а не кілька олігархів. Я знаю, що ми будемо так робити, у мене немає сумнівів. Я впевнений, що всі ці мильні бульбашки, Гончарук, Милованови… – вони дійсно мильні бульбашки, вони полопаються, а наводити порядок доведеться нам із вами. Ми спочатку будемо робити, а потім просити, щоб нам повірили. Ми доводити будемо своїми справами, а не самокатами і тупим базаром.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *