Глава «Союзу Лівих Сил» Максим Гольдарб в інтерв’ю одному з телеканалів роз’яснив, чому людям не варто боятися пені за комунальний борг, а також чому втрата власного житла в разі такої заборгованості вкрай малоймовірна.

«Пеня за несвоєчасну сплату комунальних послуг – 3,65 % у рік, або 0,01 % щодня. Грубо кажучи, якщо людина має заборгованість у 1000 грн, за рік вона буде змушена доплатити 36,50 грн, сума незначна», – підкреслив Гольдарб.

А в умовах карантину і зовсім заборонено нараховувати та стягувати штрафи й пеню за несвоєчасну оплату ЖКП. Не дозволено також у разі виникнення заборгованості припиняти або призупиняти надання послуг громадянам.

Крім того, за словами політика, для звернення стягнення на житло заборгованість людини перед кожним комунальним підприємством має перевищувати 80 тис. грн – так говорить Закон. «Не можна звернути стягнення на це нерухоме майно. На зарплату можна, на цінності, на ще якісь речі можна, на нерухоме – ні. Тому, коли наводять приклад факт якогось виселення, потрібно вникати в правову суть спору: як правило, йдеться про іпотеку або про інші заставні питання, але не комуналку», – стверджує він.

За словами лідера СЛС, він із 2015 року не оплачує завищені тарифи на опалення та гарячу воду і переконаний, що за його прикладом мають чинити мільйони українців – тоді влада нарешті зверне увагу на колапс у сфері надання житлово-комунальних послуг. Крім того, постачальники не зможуть подати в суд відразу на декілька мільйонів споживачів.

«Люди повинні відстоювати свої права, вони зобов’язані протестувати. Тільки так можна привернути увагу влади до того, що вона творить неналежним чином», – вважає Гольдарб.

Прес-служба СЛС