СЛС категорично проти знесення пам’ятників «Легендарна тачанка» і «Дівчина в шинелі» в Каховці

СЛС категорично проти знесення пам’ятників «Легендарна тачанка» і «Дівчина в шинелі» в Каховці

Український інститут національної пам’яті вимагає знести в рамках декомунізації пам’ятники Легендарній тачанці й Дівчині в шинелі, які розташовані в Каховці і вважаються символом Херсонського краю.

«Інститут національної пам’яті вважає, що наймасштабніший пам’ятник Херсонщини “символізує комуністичний тоталітарний режим” і підлягає негайній декомунізації», – каже мер міста Андрій Дяченко.

Партія «Союз Лівих Сил» переконана, що долю пам’ятників, шанованих у тому чи іншому регіоні, має вирішувати місцева влада спільно з громадськістю.

«Мова йде про візитну картку легендарної Каховки. Чому якийсь інститут «безпам’ятства» закликає і вирішує за нас, що робити з нашими святинями? Пам’ятники символізують цілу епоху боротьби за свободу простого народу, епоху творення! Ці воістину найбільші твори мистецтва внесені до реєстру, що охороняється державою, і СЛС не дасть їх знищити», – переконана голова Херсонської обласної організації «Союзу Лівих Сил» Ірина Бойчук.

СЛС у цьому питанні підтримує Херсонська обласна організація Всеукраїнського Союзу жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України», а також інші міські та обласні організації.

«Ми вимагаємо від державної влади залишити в спокої жителів українських міст і сіл, яким важливо зберегти свою історичну пам’ять і всі позитивні придбання своїх предків. Вони самі розберуться, кого шанувати і прославляти, не треба до них лізти зі своїм спотвореним сприйняттям правильного», – підкреслює Голова «Союзу Лівих Сил» Максим Гольдарб.

Каховські районна та міська організації «Союзу Лівих Сил» збирають підписи проти демонтажу вищевказаних пам’яток.

Із ініціативи депутатської фракції СЛС проведена позачергова сесія Каховської міськради, яка одноголосно підтримала ініціативу «лівих» та відмовилися виділяти гроші для демонтажу.

Прес-служба СЛС