Поки перші особи нашої держави не поспішають представити цілісне бачення державної стратегії з реінтеграції Донбасу, «Союз Лівих Сил» вказує на базис, який має стати основою для мирного врегулювання конфлікту на непідконтрольних територіях.

Політичний блок

Відведення озброєння, встановлення українського контролю на кордоні з РФ.

⁃ Виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців із території України під наглядом ОБСЄ, роззброєння всіх незаконних груп.

Передача важкої техніки міжнародній місії.

Ухвалення змін до Конституції України та закріплення широких автономних повноважень для Донецької та Луганської областей. Гарантії внутрішньої політики, у тому числі щодо культури і мови.

Забезпечення можливості проведення виборів за українським законодавством.

⁃ Відновлення роботи центральних державних органів виконавчої влади (Мін’юст, Казначейство, ДФС, інших органів).

Помилування та амністія шляхом введення в силу закону, що забороняє переслідування і покарання осіб у зв’язку з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей України.

Звільнення та обмін всіх заручників і незаконно утримуваних осіб на основі принципу «всіх на всіх». Цей процес повинен бути завершений найпізніше на 5-й день після відводу військ.

Монополія на підтримку правопорядку належить державі – привласнення собі такої функції з боку кого-небудь несе кримінальну відповідальність.

Реалізація реальної децентралізації з наданням максимальних важелів управління територіальним громадам (обрання правоохоронців, судової влади на містах тощо).

Організація роботи правоохоронного апарату, спрямованого на виявлення та покарання ініціаторів конфлікту, підбурювачів (у т. ч. ЗМІ), мародерів, військових злочинців.

Економічний блок

Негайна реалізація програми з відновлення Донбасу.

Забезпечення в Україні умов для відновлення знищеної і пошкодженої інфраструктури Донбасу, відновлення транспортного й торгового сполучення з регіоном.

Створення спеціальних економічних зон на територіях Донецької та Луганської областей зі спеціальним фіскальним режимом із метою відновлення економічного потенціалу регіонів.

⁃ Очищення території України від смертоносних пасток – мін.

Соціальний блок

⁃ Відновлення всіх без винятку соціальних виплат, повне погашення всіх заборгованостей.

Списання боргів позичальникам-мешканцям окремих районів Донецької та Луганської областей, які виникли за час конфлікту.

⁃ Забезпечення безпечного доступу, доставки, зберігання і розподілу гуманітарної допомоги нужденним.

⁃ Розвиток регіональних мов, культури, традицій.

Усі зазначені пункти відображені в програмі СЛС (розділ «Україні – мир»), із якою можна ознайомитися тут.