Незважаючи на переобрання президента, Верховної Ради України, формування парламентською більшістю нового складу уряду, влада, яка отримала безпрецедентну підтримку виборців, так і не змогла зупинити негативні тенденції в економіці, політичній, соціальній сферах; запропонувати суспільству реальну стратегію виходу із загальної кризи; зупинити військовий конфлікт на Донбасі; почати реальну боротьбу з корупцією; відновити в повному обсязі дію на всій території країни Конституції України, гарантувати повноцінне забезпечення прав і свобод громадян та забезпечити ефективну дію правоохоронної і судової системи.

На цьому тлі зростає розчарування громадян у державних інститутах, люди масово покидають країну, закриваються підприємства малого та середнього бізнесу, скорочуються і ліквідуються соціальні гарантії. Залишається неприпустимо великим незаконний вплив на політику вкрай правих націоналістичних партій і рухів під виглядом «патріотичних» гасел, що сіють ненависть, нетерпимість та екстремізм.

Масово порушуються базові демократичні права громадян на свободу політичної діяльності, віросповідання, свободу слова. Особливо цинічною виглядає політика цькування, тиску, обмеження в конституційних правах російськомовних громадян і національних меншин.

Політична партія «Союз Лівих Сил України» не може підтримувати політику, спрямовану на подальшу втрату Україною свого суверенітету, ослаблення і дискредитацію державних інститутів, деградацію економічного потенціалу, згортання соціальних програм, посилення експлуатації найманої праці людини і заявляє про свою опозицію до даного курсу.

Разом із тим, партія позитивно оцінює зусилля президента В. Зеленського, спрямовані на розведення військ по лінії розмежування в окремих районах Донецької і Луганської областей, і вважає ці кроки правильними для нормалізації обстановки та встановлення миру. Ми рішуче засуджуємо дії праворадикальних сил, політичних партій, політиків під виглядом «опору капітуляції», які намагаються зірвати початок мирного процесу і спровокувати новий кривавий виток війни на Донбасі.

Київ, 11 листопада 2019 року