Володимир Зеленський починає вживати термінових заходів, причому деякі з них – абсолютно незаконні, щоб якомога більше громадян України і чимшвидше поставити на військовий облік. Про що це говорить, – лідер СЛС розповідає в своєму новому влозі «Максимум» на YouTube.

Людина, яка називає себе «Президентом Миру», «раптово» вносить до парламент і вимагає розглянути як негайний законопроект, яким значно посилює штрафні санкції щодо будь-яких порушників щодо неявки у військкомат, взяття на військовий облік, за порушення законодавства про військову мобілізацію – для громадян і для посадових осіб.

Проте не це найголовніше. Він пропонує дати (і це неконституційна норма) поліції право насильно доставляти людей до військкоматів, чого раніше ніколи не було.

Крім того, пропонує посилити кримінальну відповідальність за неявку у військкомат, за ухилення від військового обліку, за порушення законодавства про мобілізацію саме в частині невиконання його при мобілізації людей.

Про що це свідчить? Чи не до війни нас готують? Коли людина хоче демілітаризації, миру, вона навряд чи займається залякуванням власних громадян, а також дає неконституційні повноваження поліцаям щодо доставки людей до військкомату.

Якщо людина хоче миру, вона упорядковує свої війська – там безладу вистачає, у тому числі щодо використання державних грошей.

І, найголовніше, –  вона підсилює контроль за вже створеними військовими і квазівоєнними підрозділами. Ви щось чули про ініціативи Зеленського стосовно заборони будь-яких так званих збройних формувань накшталт батальйонів та інших організацій, які виникли після Майдану, озброїлися до зубів і сьогодні, по суті, займаються рейдерством, бандитизмом, а не чимось хорошим?

Я нічого не чув –  зате Зеленський замість того, щоб вирішувати економічні, соціальні проблеми, звертається до парламенту з законопроектом, який говорить: не підеш служити (перекладаю: не підеш воювати) – сядеш до в’язниці. Чи не до війни нас готують?

Максим Гольдарб