Експертно-аналітичний центр СЛС

МЗС просить Зеленського про розрив дипвідносин із Росією

Міністерство закордонних справ України звернулося до президента Володимира Зеленського із пропозицією про розрив дипломатичних відносин із Росією. Документи будуть розглянуті найближчим часом. Про це він повідомив на прес-конференції із президентом Естонії Аларом Карісом. Президент також заявив, що запровадить військовий стан у разі «потужної війни» проти України.

У Німеччині заявили про «заморожування» СП-2

Німеччина зупинила процес сертифікації “Північного потоку-2”. Без неї запустити газопровід неможливо. Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що країна має намір диверсифікувати імпорт газу разом із іншими європейськими країнами.

Фондовий ринок Росії різко впав

Ринок акцій РФ на старті ранкової сесії у вівторок зберіг негативний настрій початку тижня через геополітичну напруженість та зростання санкційних ризиків; індекс МосБіржі за хвилину торгів знизився на 5,44%, динаміка blue chips негативна.

Курс долара

Національний банк України на п’ятницю, 28 січня, встановив курс долара на рівні 28,98 грн. З початку 2022 року гривня девальвувала до долара на 5,4%. Таким чином, курс долара досягнув семирічного максимуму.

Китай закликав повернутися до Мінських угод і сприймати серйозно вимоги Росії щодо «гарантій безпеки»

Китай вважає, що питання безпеки Європи, зокрема України, перед агресією Росії лежить у дотриманні Мінських угод. Пекін закликає США та НАТО враховувати вимоги РФ про «гарантії безпеки» та сприймати їх серйозно. Таку позицію міністр закордонних справ КНР Ван І озвучив держсекретареві США Ентоні Блінкену під час телефонної розмови.